Την απόφασή του να αποχωρήσει από τη δημοτική παράταξη «Ενωτικός Συνδυασμός Ελευσίνας - Μαγούλας» καθώς και την παραμονή του στο Δημοτικό Συμβούλιο Ελευσίνας ως ανεξάρτητος Δημοτικός Σύμβουλος έκανε γνωστή μέσω του προσωπικού του προφίλ στο facebook ο Θανάσης Κριεκούκης. Συγκεκριμένα αναφέρει :
«Πριν από λίγο κατέθεσα επιστολή μου προς το Προεδρείο του Δημοτικού Συμβουλίου Ελευσίνας, με την οποία δηλώνω την αποχώρησή μου από τη δημοτική παράταξη «Ενωτικός Συνδυασμός Ελευσίνας - Μαγούλας» και την απόφασή μου να παραμείνω στο Δημοτικό Συμβούλιο Ελευσίνας ως ανεξάρτητος Δημοτικός Σύμβουλος, όπως ακριβώς προβλέπεται από τις κείμενες διατάξεις και τις σχετικές εγκυκλίους του Υπουργείου Εσωτερικών.
0 Σχόλια