Στη συνέχεια, η Αθηνά Μαυρίδου, αφ. Καθηγήτρια ΠΑΔΑ παρουσίασε έναν ποσοτικό και ποιοτικό απολογισμό του προγράμματος με τίτλο «Ιχνηλατήσεις», ενώ η Σοφία Ριζοπούλου, Ομοτ. Καθηγήτρια ΕΚΠΑ, πραγματοποίησε σύντομη ομιλία με τίτλο «Μετακινήσεις φυτών στ’ αχνάρια ανθρώπων».
Ακολούθως, σπουδαστές και σπουδάστριες που αποφοίτησαν από το πρόγραμμα μίλησαν για την εμπειρία τους (βλ.παρακάτω σχετικά αποσπάσματα) στο ΕΛΕ – IN SITU, σημειώνοντας με μεγάλη έμφαση την αναγκαιότητα συνέχισής του και για επόμενες εκπαιδευτικές σειρές. Είναι χαρακτηριστικό, άλλωστε, ότι για την παράταση λειτουργίας του ΕΛΕ, είχαν ήδη συλλεγεί περισσότερες από 500 υπογραφές από σπουδαστές, φορείς και ενδιαφερόμενους, που παραδόθηκαν στο πλαίσιο της εκδήλωσης στην Πρόεδρο του Δημοτικού Συμβουλίου Ελευσίνας, Μαρία Χαραλαμπίδη. |
0 Σχόλια