Με ανταλλαγή ευχών για γόνιμη θητεία και σε συναινετικό κλίμα πραγματοποιήθηκε σήμερα 2 Ιανουαρίου στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου Ιλίου, στο Πολυδύναμο Κέντρο, η ειδική συνεδρίαση για την εκλογή του νέου προεδρείου και της Δημοτικής Επιτροπής.
Νέος πρόεδρος εξελέγη ο Δημήτρης Κουκουβίνος, προερχόμενος από την παράταξη της Δημάρχου Ανδριάνας Αλεβίζου, νέος Αντιπρόεδρος ο Φώτης Μαρκόπουλος, από τον συνδυασμό «Δημοκρατική Συνεργασία» και Γραμματέας ο Χρήστος Κούκος, από τον συνδυασμό της «Λαϊκής Συσπείρωσης».
Στην νέα Δημοτική Επιτροπή εκλέχθηκαν οι εξής:
- «Νέα Αρχή Ιλιον»: Δημήτρης Αποστολόπουλος, Γιώργος Θεοδόσης, Βασίλης Μπρεάνος, Ζέτα Πολίτη και Γιώργος Κουνδουράκης.
- «Δημοκρατική Συνεργασία»: Νίκη Βομπιράκη, Γιώργος Φερεντίνος και Γιάννης Χαραλαμπόπουλος.
- «Λαική Συσπείρωση»: Παναγιώτης Ρήγας
- «Αλληλέγγυα Πόλη - Συμμαχία για το Ίλιον»: Αναστασία Στεφανοπούλου
![](https://www.pitsounicity.gr/images/ilion2/0000000000A-AAAAALPROEDR5.jpg)
0 Σχόλια