Το Χριστουγεννιάτικο χωριό του Δήμου Χαϊδαρίου και της Κ.Ε.Δ.Χ. μας περιμένει στην πλατεία Δημαρχείου. Το καρουζέλ, τα θεματικά σπιτάκια, ο Άι Βασίλης με τα ξωτικά του, οι μάγοι, η βασίλισσα του χιονιού, και ξυλοπόδαροι, θα υποδεχθούν τους μικρούς αλλά και μεγάλους φίλους μας. Από το Σάββατο 16/12, ξεκινάει τις διαδρομές του και το Χριστουγεννιάτικο Τραινάκι του Δήμου μας. Η είσοδος είναι ελεύθερη και η επιβίβαση γίνεται στο Δημαρχείο. Το πρόγραμμα λειτουργίας του Χριστουγεννιάτικου χωριού και του τραίνου είναι:
ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΧΩΡΙΟ:
- Από Δευτέρα έως και την Παρασκευή ώρες 17:00 έως 22:00.
- Από αύριο Σάββατο και Κυριακή ώρες 10:00 με 13:00 και 17:00 με 22:00.
ΤΡΑΙΝΟ:
- Δάσος: Τρίτη - Παρασκευή - Σάββατο απόγευμα εκτός 16/12 και Κυριακή πρωί, 26 Δεκεμβρίου απόγευμα και 1 Ιανουαρίου πρωί.
0 Σχόλια