Σε κλίμα ικανοποίησης πραγματοποιήθηκαν, το απόγευμα της Δευτέρας 18 Σεπτεμβρίου, τα εγκαίνια του πρότυπου Αθλητικού και Ψυχαγωγικού Πάρκου στην περιοχή της Λαθέας. Ένα εμβληματικό έργο για τις Αχαρνές που εκφράζει τη βούληση και την προσπάθεια της δημοτικής αρχής να αποκτήσει η πόλη καινούργιες και σύγχρονες υποδομές για τους πολίτες και ιδίως για τα παιδιά και τους νέους. Το πρότυπο αστικό Πάρκο εκτείνεται σε τέσσερα (4) στρέμματα και περιλαμβάνει πρότυπη παιδική χαρά, αναψυκτήριο, γήπεδο ποδοσφαίρου καθώς και διαδρομές περιπάτου και κατασκευάστηκε με πόρουςαπό το πρόγραμμα ΦΙΛΟΔΗΜΟΣ του ΥΠ.ΕΣ
Στον χαιρετισμό του ο Δήμαρχος Αχαρνών, Σπύρος Βρεττός αναφέρθηκε στην μεθοδική δουλειά που έγινε όλα αυτά τα χρόνια με στόχο τη δημιουργία υποδομών άθλησης και ψυχαγωγίας, που έλειπαν από την πόλη. Μια προσπάθεια που είχε ως αποτέλεσμα την κατασκευή συνολικά 19 παιδικών χαρών και 5 πάρκων.
0 Σχόλια