Από άκρη σε άκρη στον Δήμο Ωρωπού οι πιστοί γιόρτασαν τη μνήμη της Αγίας Παρασκευής. Εκτός από το Καπανδρίτι η μνήμη της Αγίας Παρασκευής εορτάστηκε με μεγαλοπρέπεια στη Μαλακάσα που επίσης είναι πολιούχος του χωριού, στον Ωρωπό, στο Ιερό Παρεκκλήσιο Αγίας Παρασκευής Μαρκοπούλου, στο Ιερό Παρεκκλήσιο Αγίας Παρασκευής Χαλκουτσίου στην οδό Ασωπού πλάι στον Ασωπό ποταμό, στο Ιερό Παρεκκλήσιο Αγίας Παρασκευής στα ορεινά της δημοτικής ενότητας Καλάμου, στο Ιερό Παρεκκλήσιο Αγίας Παρασκευής στην οδό Καμέλιας στη Σπηλιά Βλαστού δημοτικής ενότητας Καλάμου καθώς επίσης και στο Ιερό Παρεκκλήσιο Αγίας Παρασκευής στις Αφίδνες κοντά στις γραμμές του τρένου.
0 Σχόλια