Με τη συμμετοχή δεκάδων χορευτών από πολλούς πολιτιστικούς και χορευτικούς συλλόγους από όλη τη χώρα διοργανώθηκε με μεγάλη επιτυχία το 24ο Αντάμωμα Χορευτικών στον Ωρωπό στο χώρο των Παλαιών Φυλακών. Διοργανωτής ήταν ο Πολιτιστικός & Πνευματικός Σύλλογος Σκάλας Ωρωπού με την υποστήριξη του Ν.Π.Δ.Δ. του Δήμου Ωρωπού.
Η πρόεδρος του Πολιτιστικού & Πνευματικού Συλλόγου Σκάλας Ωρωπού Βάσω Βλάχου χαιρέτησε τη μεγάλη συμμετοχή του κόσμου στην εκδήλωση, ευχαρίστησε τα μέλη των συλλόγων και ειδικά αυτών που ταξίδεψαν από όλη την Ελλάδα. Έστειλε μήνυμα ενίσχυσης και υποστήριξης των πολιτιστικών και λαογραφικών συλλόγων οι οποίοι προβάλλουν και μεταλαμπαδεύουν την παράδοση και αποτελούν βασικό συστατικό για να συνεχίσει η πρόοδος και η προκοπή του τόπου.
Συμμετείχαν στην εκδήλωση:
• Πολιτιστικός & Πνευματικός Σύλλογος Σκάλας Ωρωπού
• Χορευτική Ομάδα ΠΕ.Α.Π Δήμου Λυκόβρυσης - Πεύκης
• Θεατρικό και Χορευτικό Εργαστήρι "Καμεράνο" Ι. Ναού Αγ. Γεωργίου Νέας Ιωνίας Αττικής & Πολιτιστικός Εξωραϊστικός Σύλλογος "Φύση και Δράση"
• Όμιλος Παράδοσης - Λαογραφίας Καμένων Βούρλων
• Σύλλογος Απανταχού Οξιωτών
• Κίνηση Πολιτών Λυκόβρυσης
• Πολιτιστική Εταιρεία Ορχηστρικής Τέχνης "ΒΑΚΧΑΙ"
• Ελληνικός Παραδοσιακός Χορευτικός Όμιλος Δικταίοι-Καστρινοί
0 Σχόλια