Κλιματιζόμενη αίθουσα για τη φιλοξενία ευπαθών ατόμων κατά τη διάρκεια του καύσωνα, λειτουργεί από σήμερα ο Δήμος Φυλής, λόγω των υψηλών θερμοκρασιών που επικρατούν.
Ειδικότερα, ο Δήμος, από σήμερα και για όσο διαρκούν οι υψηλές θερμοκρασίες, θέτει στη διάθεση των δημοτών που ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες, την κλιματιζόμενη αίθουσα “Μελίνα Μερκούρη” που βρίσκεται στο Δημαρχείο στα Άνω Λιόσια.
Παράλληλα, ο Δήμος καλεί τους δημότες, και ιδιαίτερα αυτούς που ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες, να είναι πολύ προσεκτικοί τις ημέρες του καύσωνα και να λαμβάνουν όλα τα απαραίτητα μέτρα αυτοπροστασίας.
0 Σχόλια