Μεγάλη μέρα η σημερινή για τους μαθητές της Γ Λυκείου.
Όσοι έχουμε περάσει από το στάδιο των Πανελληνίων, καταλαβαίνουμε απόλυτα, το άγχος, την ένταση, την αγωνία και όλα αυτά τα έντονα συναισθήματα, που δύσκολα ξεχνιούνται!
Στην πορεία όμως, όλοι συνειδητοποιήσαμε (το ίδιο κι εσείς, αργότερα) πως αυτή η δοκιμασία είναι μόνο η αρχή για τα καλύτερα και πιο δημιουργικά χρόνια που έρχονται!
Εύχομαι σε όλα τα παιδιά της Ελευσίνας και της Μαγούλας, που σήμερα ξεκινούν την πρώτη τους προσπάθεια για να πάρουν τη ζωή στα χέρια τους, καλή επιτυχία, πείσμα και τύχη!
Ο δρόμος που ανοίγεται μπροστά σας είναι λαμπρός και έχετε όλον τον χρόνο να κάνετε πράξη όσα ονειρεύεστε.
0 Σχόλια