Με ιδιαίτερη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η «Μουσική Συνάντηση των Νέων της Πόλης», την Κυριακή 17 Απριλίου 2022, στο Πνευματικό Κέντρο του Δήμου Πετρούπολης, μια εκδήλωση που διοργανώθηκε από τη Διεύθυνση Πολιτισμού, Αθλητισμού & Νεολαίας.
Τα ερασιτεχνικά συγκροτήματα της πόλης, Dream Team ΙΙ, Γιάννης Μπαϊρακτάρης, Λευτέρης Κεκεμπάνος & jazzy band, Έναυσμα και η χορωδία του 5ου Γυμνασίου Πετρούπολης, χειροκροτήθηκαν εγκάρδια από το κοινό, που ανταποκρίθηκε ένθερμα όχι μόνο στην προσέλευση, αλλά και στο κάλεσμα για την ενίσχυση του Κοινωνικού Παντοπωλείου.
Η καθηγήτρια μουσικής του 5ου Γυμνασίου Πετρούπολης Σάσα Βλάχου, επιμελήθηκε άριστα τη συναυλία, ευχαριστώντας τον Δήμο Πετρούπολης και την Αντιδήμαρχο Πολιτισμού, Αθλητισμού και Νεολαίας Χρυσάνθη Παχίδου, η οποία χαιρέτησε με ιδιαίτερη χαρά τη βραδιά.
0 Σχόλια