Ο Δήμαρχος Ανδρέας Παχατουρίδης τόνισε το γεγονός ότι: “Ο Δήμος Περιστερίου είναι πάντοτε δίπλα στον ερασιτεχνικό αθλητισμό της πόλης μας, τόσο με την παροχή σύγχρονων αθλητικών εγκαταστάσεων, αλλά και σε σημαντικούς τομείς, όπως αυτήν τη φορά, για την υγεία των αθλητών μας”.
Ο κ. Παχατουρίδης έδωσε συγχαρητήρια για την πρωτοβουλία και υλοποίηση του εκπαιδευτικού προγράμματος, στη Διεύθυνση Υγείας του Δήμου Περιστερίου, στον Οργανισμό Προσχολικής Αγωγής και Αθλητισμού του Δήμου Περιστερίου (ΟΠΑΑΠ) και στην Εθελοντική Ομάδα Πολιτών Περιστερίου (ΕΟΠΠ).
Χαιρετισμούς απηύθυναν ακόμη ο Αντιδήμαρχος Υγείας – Καρδιολόγος Γεώργιος Μπεκιάρης και ο Πρόεδρος του ΟΠΑΑΠ Αλέξανδρος Πλέστης. Παρέστησαν η Αντιπρόεδρος του ΟΠΑΑΠ Ελίνα Ιατροπούλου – Βορύλλα, ο Υπεύθυνος σε Θέματα Αθλητισμού Αθανάσιος Δημητρίου, η Διευθύντρια του ΟΠΑΑΠ Βασιλική Διονυσοπούλου και ο Προϊστάμενος Τμήματος Αθλητισμού Βασίλειος Ράγκος κ.α.
0 Σχόλια